Люди
Відомий французький композитор, художник, актор і письменник з українським корінням — Серж Генсбур

Мало хто знає, що геніальний та епатажний французький композитор, художник, актор і письменник Серж Генсбур має українське коріння.

Батьки Сержа були українськими євреями. Йосип Гінзбург походив з Харкова, а мати – Ольга, з Криму. Через посилення антисемітських настроїв, родина Гінзбургів почала емігрувати, спочатку до Туречинни, а згодом оселилася у Франції.

Розпочавши творчу кар’єру Люсьєн Гінзбург змінює своє ім’я на Сержа Генсбура. Подейкують, що ім’я він змінив, аби віддати шану своїм слов’янським кореням.Потяг до прекрасного прищепив йому батько. Серж грав на гітарі та піаніно, захоплювався живописом. У пориві емоцій він спалив майже усі свої картини, створені за десятиліття. З роками почав шкодувати за тим, що скоїв.

Попри неймовірну багатогранність, найбільшого успіху Серж досяг як композитор. Музичну діяльність він розпочинав у барах та ресторанах — разом з батьком акомпанував популярній на той час Мішель Арно. Для неї він і написав перші тексти пісень.

Слухачів же Серж завоював іронічними текстами та незвичною манерою виконання. Писав у стилі фанку, репу, рок-н-ролу, реггі, чорного гумору.

Пісні писав для таких зірок як Катрін Денев, Ванесса Параді, Бріжит Бардо, Даліда та інші. Першою успішною піснею стала «Défense d'afficher», яку заспівала Піа Коломбо у 1959 році.

У 1986 році він записав композицію разом із Джейн Біркін «Я тебе кохаю… я тебе також ні», яка стала скандальним хітом через еротичні стогони співачки. Пісню заборонили у низці країн, це лише розпалило цікавість слухачів. Іноземний сингл вперше в історії увірвався на п’єдестал англійського хіт-параду.

Ще одна не менш скандальна композиція — реггі-версія французького гімну під назвою «Aux Armes et caetera». З піснею «Poupée de cire, poupée de son» Генсбур здобув перемогу та визнання на «Євробаченні». Він також часто писав музику до фільмів. Одним з найвідоміших є «Шарлотта назавжди».

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ