Розробки
Українець створив унікальний винахід для світової промисловості

1932 року український інженер Олексій Бахмутський створив зразок першого у світі вугільного комбайна. Цей винахід значно полегшив працю шахтарів, які до того видобували вугілля вручну.

Олексій Бахмутський народився 1893 року в шахтарському селищі поблизу родовища Петрово-Мар’їнка, що нині розташоване на території Луганської області.

Працюючи на різних родовищах звичайним механіком, майбутній винахідник, як ніхто інший знав «принади» праці гірників. Тому задум створення спеціального пристрою, який із легкістю бурив би величезні шари вугільної породи, визрівав в Олексія протягом декількох років.

Протягом 1931-1932 років у СРСР було оголошено декілька конкурсів на створення гірничого комбайну. До участі подали більше 50 проектів, 4 із яких взяли до реалізації. Серед «переможців» був пристрій Бахмутського.

Комбайн українця, що носив ім’я «Б-1», був першою у світі машиною, здатною одночасно виконувати зарубку, відбій та накопичення вугілля у видобувному забої.

1932 року до кінця довели конструкція машини. Тоді ж пристрій виготовили та провели перші іспити. Загалом випробування та вдосконалювальні роботи тривали декілька років.

1939 року Горлівський завод імені Кірова почав серійне виробництво вугільних комбайнів, що успішно працювали на шахтах Донбасу до початку Другої світової війни та деякий період під час неї.

Новаторські рішення інженера Бахмутського знайшли своє продовження у багатьох типах радянських вугільновидобувних комбайнів, таких як «Донбас» або «Гірняк».

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ