Люди
Українець знайшов спосіб приборкати найпотужніші урагани

Тільки уявіть собі, що людина може втихомирити могутній ураган. Скільки лиха можна уникнути, скільки життів урятувати! Українець довів усьому світові, що це реально!

Науковець фізико-технологічного факультету Рівненського державного університету Віктор Бернацький винайшов унікальний пристрій, який змушує стихію знищувати саму себе. Конструкція вловлює потоки сильного вітру і зменшує його силу шляхом протидії зустрічного потоку повітря. Додаткових джерел енергії не потрібно – винахід "заводиться" від самого урагану!

Цікаво, що особливих матеріалів пристрій теж не потребує: його можна зробити з металу чи пластмаси. Автор розробив і стаціонарні, і пересувні "приборкувачі ураганів".

Для того, щоб погасити потужну бурю, на узбережжі необхідно встановити кілька сотень таких конструкцій. Кожна з них обійдеться приблизно в тисячу доларів. Але насправді це копійки порівно з  масштабними збитками, які приносить нищівна стихія щороку по всьому світу.

Український геній отримав 15 патентів на свій винахід, щоразу вдосконалений, і здобув нагороду Європейської науково-промислової палати. Винаходом також зацікавилися у Сполучених Штатах, які щороку потерпають від сотень руйнівних ураганів і зазнають мільярдних збитків.

Унікальний пристрій Бернацького може зберегти тисячі життів і домівок по всій планеті, і це поважний привід пишатися українським вченим.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ