Розробки
Науковець з Ужгорода розробив глюкометр, аналогів якому немає в світі

Петро Бобонич — науковець з Ужгорода — розробив глюкометр, який дозволяє виміряти рівень цукру в крові без проколів шкіри.

Винахідник з 1976-го запатентував понад 25 фізико-технічних пристроїв та до медицини ніколи відношення не мав. Однак у 2003 році, коли дружина захворіла на діабет, вирішив їй допомогти. Практично всі сучасні глюкометри інвазійні, тобто потребують аналізу крові. Науковець же намагався створити пристрій, яким не треба проколювати шкіру і який був би безболісним у використанні.  І йому це вдалось.

Винахід завбільшки з мобільний телефон складається із пластмасової кліпси зі світлоприймачами і діодами, які під'єднані до мультиметра — приладу для електронних вимірювань.

Кліпса глюкометра кріпиться до вуха чи пальця. Через кровоносні судини проходить інфрачервоний промінь від світлодіода до фотоприймача й подає відомості про рівень глюкози на монітор апарата.

Винахід українського фізика унікальний ще й тим, що на відміну від решти глюкометрів, що є у світі, дає найменшу похибку — 15%. Крім того прилад Бобонича простіший у використанні та може бути втроє дешевшим за усі відомі аналоги.

Перші свої пристрої вчений випробовував на хворих у міській поліклініці та обласній лікарні в Ужгороді. Про глюкометр дізналися діабетики. До Бобонича почали дзвонити та писати з різних областей України. Він виготовив більш як 70 екземплярів.

«Але у мене вже немає ні матеріалу, ні сил, щоб усім допомогти. Щоб якось зрушити справу з місця, я надіслав свої креслення до "Української технічної газети" та журналу "Радіоаматор". Пояснив читачам, як змайструвати апарат у домашніх умовах, як користуватися ним і визначати рівень цукру. Собівартість такого глюкометра буде біля 80-100 гривень», — розповідає науковець.

У Петра Бобонича стоси патентів і нагород за цей глюкометр. Розробкою українця цікавляться Латвія, Угорщина, Словаччина, Ізраїль, Китай і Сінгапур. 

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ