Люди
Українці — одна з найосвіченіших націй Європи

Україні можна довго перелічувати свої багатства — культура, природні ресурси, пам'ятки архітектури. Та чи не найбільший її потенціал — це самі українці.

Будучи однією з найбільших країн Європи, ми можемо похвалитись й тим що за кількістю випускників вищих навчальних закладів Україна займає четверту сходинку.

До прикладу, рівень технічних спеціалістів та програмістів сприяє появі у такому авторитетному виданні, як Форбс, статті із заголовком: чи стане Київ наступною Кремнівою долиною.

Українці здавна вважались освіченою нацією. Перший у всій Східній Європі вищий навчальний заклад заснували на території України. Трапилось це у місті Острог у 16-му столітті, задовго навіть до Києво- Могилянської Академії.

Тоді невеличке місто перетворилось на науковий центр, а найвидатнішим випускником Острозької Академії став гетьман Петро Сагайдачний.

З вибором предметів не експериментували, обрали ті, що й у Європі. Три вищі науки: філософія, богослов'я, медицина. І ще 7 вільних. Кращих учителів запрошували з України та з-за кордону. Тоді практично не було українських книжок, тому студенти вивчали одразу 5 іноземних мов.

Викладачі розуміли, що без книжок освіти не буде. Купувати їх було надто дорого, тож розпочалися пошуки власного друкаря. Вибір був очевидний — Іван Федоров. Він вже встиг попрацювати і в Москві, і у Львові.

Князь Острозький грошей не шкодував і підготував для майстра найпотужнішу кириличну друкарню того часу. Вже незабаром з'явилась Острозька Біблія накладом у понад 1 тисячу примірників та перший в Україні підручник — Буквар.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ