Розробки
Українці одні з перших здійснили мрію про польоти

Однією з найбільших мрій людини завжди було навчитись літати наче птах. Спеціальний апарат для цього розробляли мудреці різних часів, в тому числі і Леонардо Да Вінчі. Однак в цій справі першими досягли успіху саме українці.

У 1784 році у Кам’янець-Подільському у небо здійнявся перший аеростат. Саму кулю тоді сконструювали з паперу і наповнювали її гарячим повітрям. Скільки часу тривав політ сказати важко, але відомо, що українська повітряна куля піднялась на висоту в 240 метрів. На жаль, сталось непередбачуване – політ припинився через те, що куля на такій висоті не витримала тиску і вибухнула.

Після експерименту у Кам’янець-Подільському, наступним українським містом, над яким піднялась повітряна куля став Львів. Це сталось того ж року. У місті лева аеростат зібрали професор фізики Ігнацій Мартинович і доктор медицини Непомук Герман. Їх куля літала на рідкому пальному. Під час першого запуску вона набрала висоту в 100 метрів за одну хвилину. Після – повільно спустилась на землю неушкодженою. Політ визнали успішним.

Варто зазначити, що за рік до цього у Франції брати Жозеф-Мішель і Жак-Етьєнн Монгольф'є розробили і відправили у повітря першу кулю. Але вона була сконструйована в інакший спосіб – для кулі використали грубе льняне полотно, палили солому і на диму від неї аеростат здіймався у небо. Це відбулось 1783 року.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ