Люди
Один з найвідоміших економістів світу — українець Богдан Гаврилишин

Йому 87 і він ніколи не ходив у відпустку і не знає, що таке пенсія.

Дійсний член Римського клубу та засновник всесвітньо відомого економічного саміту у Давосі, знайомлячись, представляється : "Богдан Гаврилишин, українець".

Народився один з найвідоміших економістів світу у містечку Коропець на Тернопільщині. Під час Другої світової війни 17-річного Богдана разом з сім'єю вивезли у табір для переміщених осіб в Німеччині. А через три роки він виїжджає до Канади.

Там майбутній професор не гребував жодною роботою: він працював і лісорубом, і барменом. Правда, на роботу сміттяра не взяли, бо сказали, що занадто інтелігентно виглядає.

Юний Гаврилишин став справжньою канадською сенсацією, коли вступив до університету. Місцеві газети навіть присвячували йому перші шпальти із заголовками "Лісоруб і біженець прийнятий до університету Торонто!"

А через десять років після вступу Гаврилишин уже працював професором в Міжнародному інституті менеджменту у Женеві, якому загалом присвятив більше 30 років свого життя.

У 1970-му Гаврилишин з однодумцями вирішили по-особливому відсвяткувати 25-річчя закладу. Так був заснований всесвітній форум у Давосі.

Після проголошення Україною незалежності успішний українець був радником кількох президентів, прем'єр-міністрів та голів Верховної Ради. 

А в Аргентині Гаврилишина вважають людиною, яка змінила долю країни. У 1982-му він переконав військову хунту провести вибори та передати владу цивільним.

Богдан Гаврилишин є дійсним членом Римського клубу — міжнародної неурядової організації, що об'єднує в своїх рядах вчених, громадських діячів і ділових людей.

У 2010-му він заснував Благодійний фонд, місією якого називає становлення критичної маси українців, які здійснять трансформацію України.

Пластун, економіст, меценат Богдан Гаврилишин, незважаючи на те, що за паспортом є громадянином Канади, цілком виправдано називає себе успішним українцем.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ