Розробки
Таємниці найглибшої у світі станції метро — "Арсенальна"

Двох однакових станцій метро ви просто не знайдете: деякі зберігають шарм старовини, інші вражають сучасним дизайном. І тільки одна станція може похвалитись титулом найглибшої у світі і розташована вона у Києві.

Станція "Арсенальна". Береги Дніпра в цьому місці настільки високі, що інженерам довелось сягнути позначки у рекордні 105 метрів, так що навіть мандрівка ескалаторами займає близько 5 хвилин.

Втім, вражає тут навіть не так глибина, як інженерна винахідливість. Що робити якщо таких довгих ескалаторів просто не існує? Кияни довго думали і нарешті запропонували здавалось би нереальний план: розбити спуск на 2 частини, а між ними побудувати проміжний вестибюль.

Але тоді постало друге питання: як між двома виритими котлованами розмістити будівельників, які б зводили цей вестибюль. І знову з'явилось революційне рішення. А якщо збудувати вестибюль на поверхні, а опісля спустити його на потрібну глибину. Такого у світі раніше ще ніхто не робив.

Коли кияни побачили гігантське залізобетонне кільце вагою понад три тисячі тонн, жартівливо називали його "величезною склянкою". От тільки команді фізиків, хіміків та геодезистів було не до жартів.

Для надійності вони провели спеціальну заморозку ґрунту. Довкола конструкції вирили сотні міні-свердловин і залили в них хлорид кальцію. Всередині бетонного кільця працював екскаватор, який викидав зайву землю через спеціальні отвори. Коли купол вгруз нижче рівня землі, ґрунт почали висипати на його вершечок.

За 4 місяці всі видихнули з полегшенням — вестибюль був на своєму місці. А вже у листопаді 1960 року кияни вперше випробували найглибшу станцію у світі.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ