Розробки
Як Україна стала головним виробником меду в Європі

Багатющі запаси чорнозему, рекордні врожаї пшениці — до цього списку можна додати ще й титул солодкої країни. Лише уявіть: у світовому рейтингу найбільших виробників меду Україна впевнено утримує 3-тю позицію, а от у Європі рівних нам просто немає.

За рік українські бджілки дарують нам близько 70 тонн меду. Українці стільки не подужають, тому половину з цього обсягу експортують. В чергу за українським медом стає Німеччина, Польща та США. Таким показникам ми точно завдячуємо українській природі, але ще й українцеві Петру Прокоповичу. Саме він спроектував рамковий вулик, яким і в наші дні користується увесь світ.

Кар'єра Прокоповича-пасічника почалася доволі пізно, коли військовий вийшов у відставку. Потрібно було чимось заповнити вільний час, тож придбав 32 вулики. Жодних посібників не було, тонкощі ремесла пізнавав самотужки. І тут його чекало жахливе відкриття. У ті часи перш ніж добути мед з вулика, потрібно було винищити бджолині сім'ї димом. Прокопович вважав такий метод варварством і вже 1814 року вперше у світі сконструював рамковий вулик, який можна було відчиняти, оглядати та збирати мед без жодної шкоди для комах.

У середині 19-го століття ще донедавна бджоляр-початківець мав найбільшу пасіку у світі — 10 тисяч бджолосімей, і чималий прибуток.

Чутки про медового генія дійшли і до царського імператорського двору — Микола І особисто приїжджав на Чернігівщину скуштувати меду з пасіки Прокоповича і саме імператор доручив змінити маршрут залізниці, що за планами мала пролягти посеред вуликів. Додав слави пасічнику і Тарас Шевченко. Погостювавши у Прокоповича, письменник описав його на сторінках своєї повісті "Близнюки".

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ