Розробки
Українська колискова, яка вплинула на появу світового хіта

На мелодії цієї колискової виросло не одне покоління українців. Її співали нам батьки й бабусі, ці слова асоціюються з найтеплішими моментами нашого дитинства.

У 1930-ті роки, Америка переживала золотий час гангстерів, казино та підпільного алкоголю в обхід сухому закону. У кафе на околиці міста починають звучати перші ноти джазу. Саме в цей час до Нью-Йорка із гастролями приїздить українська капела під керівництвом Олександра Кошиці, – доволі популярний колектив, який об'їздив чи не всю Європу та Америку.

Одним із кращих його номерів була якраз колискова "Ой ходить сон коло вікон". Не могла пропустити такого концерту і родина Гершвінів, яка декілька років тому емігрувала сюди з Одеси. Тим більше що в сім'ї ріс молодий композитор Джордж.

Хто б міг подумати, але за 5 років після українського концерту в Нью-Йорку презентували оперу "Поргі і Бесс" з піснею Summertime. Музичні критики одразу помітили схожість із колисковою, хоча очевидно було, що Гершвін додав нове аранжування й поклав український мотив на блюзовий ритм.

За рік пісня вийшла за межі оперного театру. Спочатку її переспівала Billie Holiday, а далі пісня опинилася в репертуарі чи не всіх джазових музикантів. Класикою стало виконання Ella Fitzgerald і Armstrong.

Далі були Miles Davis, The Beatles, Janis Joplin, Whitney Houston та навіть президент США Білл Клінтон на саксофоні. Вважають, що за кількістю різних виконань арія випередила навіть відомий хіт Yesterday групи The Beatles.

Та головне, що малеча на іншому континенті тепер засинає під такі ж чудові мелодії, як і українські дітлахи.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ