Люди
Роботи Анатолія Криволапа продаються на найкращих аукціонах світу

Найдорожчий художник України — Анатолій Криволап. Ціни на його роботи з кожним аукціоном зростають на десятки тисяч доларів.

У 2011 картина "Степ" лише трішки не дотягнула до сотні тисяч, та вже за декілька місяців торги за роботу "Кінь. Ніч" зупинилися на позначці 124 тисячі. Останнє творіння митця "Кінь. Вечір" встановило новий рекорд українського арт-бізнесу – 186 тисяч.

Однак такому успіху передували 15 років творчих пошуків. Художник починав із класичних натюрмортів. Було не цікаво. Далі портрети. Та після Пікассо вже нічого було запропонувати. Далі абстракція. Так митець прийшов до пейзажу.

Його роботи легко впізнати. Фірмовий стиль — масштабні полотна, залиті яскравими кольорами. Криволапа називають головним експериментатором кольору. Лише відтінків червоного художник може намалювати 50. Попри свій успіх, не любить говорити про гроші. Каже, той, хто ставить на комерцію, дуже швидко опиняється на Андріївському узвозі. Картин на замовлення Криволап не малює принципово.

Уже багато років митець живе в селі біля Яготина. Каже, тут йому працюється найкраще. Та й кольори тут такі, яких не побачиш у місті. А от майстерня біла, робочий одяг — темних або ж тьмяних кольорів, аби ніщо не відволікало від яскравого полотна.

Декілька років тому спалив 2 тисячі старих етюдів, бо не хотів продавати етапи свого становлення. Зараз Криволап знайшов свій стиль. Цими роботами він і хоче запам'ятатись.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ