Люди
Її пісні стали справжнім натхненням для Радянської України — Квітка Цісик

Вона лише раз побувала в Україні, але відчуває українську душу краще, ніж самі українці

Батьки Квітки Цісик — повоєнні емігранти із Західної України. Старша сестра Марія ще народилась в Україні, а от Квітка вже за океаном. Обидва її чоловіки – американці, вона жила в найбагатшому районі Нью-Йорка біля Сентрал Парку, та під псевдонімом Кейсі співала на бекстейджі для головних зірок США. Любив з українкою працювати і Квінсі Джонс – продюсер Майкла Джексона.

Чималі гонорари приносив запис рекламних роликів для Coca-Cola, McDonalds та American Airlines. Протягом 10 років Цісик співала для Ford Motors, за що компанія дарувала їй кожну нову модель машини. Між іншим, вони ж і підрахували, що голос Квітки Цісик прослухали більше 22 млрд разів.

Попри шалений графік, Квітка загорілась зробити для України унікальний подарунок. 2 альбоми з народними піснями. Їй дуже хотілось, щоб ці мелодії знала не лише діаспора, а почули і США, і друга Батьківщина. Втім розуміла, що українським пісням бракує сучасного звучання та професійної обробки.

Сестра підібрала репертуар, мама слідкувала за правильною вимовою, а чоловік Джек Кортнер відповідав за аранжування. У нього, до слова, досвід роботи з Мадонною та Duran Duran. Команді вдалося передати і неповторний голос Квітки, і найголовніше — зберегти автентичність творів.

Касети Квітки привозили з відряджень і переписували на магнітофонах. Здавалось, співачка, що народилася за тисячі кілометрів від України, відчуває українську душу краще, ніж самі українці. Назарій Яремчук зізнавався: "Ще ніхто і ніде так не заспівав пісні мого друга Володимира Івасюка, як це зробила Квітка".

Та, найголовніше, що українці зрозуміли: якщо за океаном діаспорі вдається зберігати свою ідентичність, то їм теж потрібно докладати зусиль.

Альбоми "Пісні з України" та "Два кольори" обійшлись Квітці у 200 тисяч доларів.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ