Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса

Постійна робота над собою, готовність рухатись тільки вперед, до перемоги, не здаючись та не опускаючи рук, прагнення невпинно вдосконалюватись та досягати найкращого результату – це Natus Vincere (Na’Vi), що в перекладі з латини означає "Народжені Перемагати".

У 2009 році кіберспорт стрімко набирав оберти. Список турнірів з солідними призовими фондами зростав шаленими темпами. З’являються нові кіберспортивні організації, а комп’ютерний спорт отримує все більше й більше фанатів. Саме тоді почалось становлення кіберспортивної організації Natus Vincere.

Організація була заснована 19 грудня 2009 року за підтримки відомого мецената та організатора кіберспортивних турнірів з Казахстану Мурата Жумашевіча, більш відомого під ніком "Arbalet". Саме завдяки йому в найкоротші терміни зібралась команда чемпіонів у складі Сергія "Starix" Іщука, Івана "Edward" Сухарьова, Єгора "Markeloff" Маркелова, Данила "Zeus" Тесленко та Арсенія "Ceh9" Триноженко. Місце менеджера дісталося Олександру "ZeroGravity" Кохановському, який тепер займає посаду генерального директора організації Natus Vincere.

2010 став ключовим в історії "Народжених Перемагати". Na’Vi зробили неймовірний ривок і виграли підряд 4 міжнародних чемпіонати по Counter Strike 1.6, відсвяткувавши перемогу на Intel Extreme Masters 2010, World Cyber Games 2010 та ESWC 2010, а наступного року знову захистивши титул чемпіона на Intel Extreme Masters 2011. Згодом цей рекорд був занесений до електронної Книги рекордів Гінеса, адже раніше жодній команді не вдавалось досягти такого результату.

У тому ж 2010 році менеджментом Natus Vincere було прийнято рішення про створення повноцінної мультигеймінгової організації. У жовтні Na’Vi представила свій склад у дисципліні Defense Of The Ancients, який 2011 завоював перші позиції на турнірі Asus Spring.

2011 рік для організації видався багатим на нововведення. У лютому запустився підрозділ з FIFA, який досить швидко показав гарні результати, отримавши перемогу на Ukrainian FIFA League, OSPL Spring 2011, WCG 2011 UA та Samsung European Championship 2011. Того ж року компанія Valve представила на загал бета-версію гри DOTA 2 за мотивами кастомної гри Defense Of The Ancients, і в серпні у рамках GamesCon відбувся перший в світі турнір з DOTA 2 під назвою The International. Команда "Народжених Перемагати" пробилась у фінал і з рахунком 3:1 та обіграла китайський колектив EHOME. За свою майстерність хлопці отримали винагороду в 1 мільйон доларів, що зробило Na’Vi найуспішнішою кіберспортивною організацією в світі. У 2012 і 2013 роках Natus Vincere продовжують успішно виступати на The International та інших змаганнях, займаючи призові місця.

Наступні роки Na’Vi продовжує експериментувати зі складами команд та новими напрямками. 4 липня 2013 року організація оголосила, що команда Red Rush об'єднується з Natus Vincere і буде виступати у всіх чемпіонатах з дисципліни World of Tanks під їхньою назвою. Танкісти завоювали безліч перемог на локальних та міжнародних турнірах, включаючи двічі Гранд Фінал WGL (2014 року, 2016), і заробила понад 350 тисяч доларів призових. Перші і найтитулованіші чемпіони світу з World Of Tanks – виграли 3 з 5 титулів в WARGAMING LEAGUE.

3 квітня 2015 організація приймає рішення зібрати склад у новій кіберспортивній дисципліні – Heroes Of The Storm. Прапор "Народжених Перемагати" захищає команда Team Tomorrow Big, яка вийшла переможцем у 44 матчах з 48 зіграних.

Сьогодні Natus Vincere активно працює з декількома великими партнерами, до клубу входять склади з найпопулярніших дисциплін комп'ютерного спорту (офіційні склади представлені у 6 дисциплінах), а продукція з логотипом Na`Vi продається по всьому світу. За цей час гравці Natus Vincere відвідали більше сотні турнірів, у більшості з яких посіли призові місця. До того ж "Народжені Перемагати" мають найбільшу фан-базу – більше 3 500 000 шанувальників по всьому світу.

Організація вважає своєю місією популяризацію та розвиток кіберспорту, визнання кіберспорту офіційним видом спорту і включення ігрових дисциплін в програму Олімпійських ігор 2016, створення глобальної кіберспортивної Академії, на базі якої початківці-геймери зможуть отримати всі необхідні знання для успішного старту професійної кар'єри гравця, формування образу успішного, соціально і фізично розвиненого кіберспортсмена, здатного досягати мети у всіх сферах життя.

  • Поділитись у соцмережах

Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ
Розробки
Український бренд, речі якого творять модну революцію