Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців

Ми є те, що ми їмо. Останнім часом все більше українців піклуються про якість своєї їжі та намагаються харчуватись правильно. Саме для тих, хто цінує свій час та здоров'я, і відкриваються fast-healthy заклади, серед яких окреме місце займає мережа Salateira, яку створили троє ентузіастів.

Ідея відкрити в Києві фаст-фуд корисної їжі прийшла Євгену Рубану під час його роботи в Міністерстві інфраструктури та будівництва в 2009 році. Намагаючись швидко і смачно поїсти, молодий чиновник зіткнувся з проблемою: у найближчих фаст-фудах їжа була несмачною, а в ресторанах кусались ціни, та й чекати інколи доводилось дуже довго. Тоді Рубан і задумався — було б добре, якби було таке місце, де можна було поїсти швидко, корисно і недорого.

Пізніше, отримавши досвід роботи у приватних компаніях, Рубан поділився своєю давньою ідеєю з приятелем Олександром Савіловим, який тоді керував нерухомістю одного з великих бізнесменів і замислювався про власну справу. Вони вдарили по руках і вирішили втілити ідею в життя. До них приєдналась Ірина Добруцька — ландшафтний дизайнер.

Запуск першого кафе обійшовся в 100 тисяч доларів, які головним чином пішли на закупівлю обладнання і продуктів. З місцем для першого кафе їм допоміг випадок — в київському торгово-розважальному центрі Sky Mall обвалилася стеля, частина орендаторів вирішила звільнити приміщення, тож адміністрація ТРЦ втричі знизила орендні ставки. Несподівані пільги стали подарунком долі для початківців-рестораторів. Партнери розділили зони відповідальності (Савілов контролює фінанси, Рубан відповідає за розвиток бізнесу, Добруцька стала креативним директором компанії) та взялись до роботи.

За словами Рубана, вони були так захоплені ідеєю, що не помічали труднощів і були націлені на пошук оптимальних рішень. Про глобальне майбутнє Salateira в той момент ніхто із співзасновників мережі не думав — просто хотіли сподобатись відвідувачам.

У Salateira зробили ставку на те, що у інших кафе було лише супутнім продуктом — на великих порціях овочевих .  За основу для своїх салатів компаньйони взяли традиційні листя салату, руколи і італійську пасту, однак крім овочів у салатах є і такі продукти, як пармезан, хамон, філе лосося і креветки. При цьому салати подавали не в одноразових тарілках, а в скляному посуді, яку партнери власноруч привезли з IKEA. Але головною фішкою Salateira стала можливість для клієнтів самостійно конструювати салати.

Ресторанна якість за цінами фуд-корту зацікавила відвідувачів торгового центру,тож інвестиції друзям вдалось "відбити" за рік. Звісно, криза змусила власників трохи відкоригувати свої амбіційні плани — Salateira призупинила кількісну експансію, аби не економити на головному — якості продукції. Навіть зараз окупність ресторану становить близько 24 місяців — більш ніж хороший показник для молодого українського бізнесу.

У 2014-15 роках найважче було нівелювати вплив стрибків курсу валюти на бізнес. У компанії знайшли вихід — тепер у Salateira все більше продуктів закупляють в українських виробників. У 2014 році в Salateira замінили французькі вершки на українські, а моцарелу стали замовляти не в Італії, а у вінницьких фермерів. Якість українських продуктів при вдвічі меншій ціні висока, запевняють підприємці. Більше того, у компанії відмовилися від послуг посередників і склали свій пул перевірених українських фермерів — так вдалось зекономити до 15% на закупівлі овочів для салатів.

За словами Рубана, головним висновком цих років для них стало наступне: бери кредити в тій валюті, у якій заробляєш, і намагайся мінімізувати імпортну складову в бізнесі настільки, наскільки це можливо.

У 2015 році в компанії вирішили вийти за рамки фуд-кортів у великих ТРЦ і відкрили свій перший ресторан Salateirа на Сагайдачного — одній з популярних "ресторанних" вулиць Києва. Тоді ж у меню, крім салатного асортименту, з'явилися звичні для фаст-фудів комплексні сніданки, що допомогло збільшити відвідуваність ресторану.

Успіх Salateira не залишився непоміченим, однак поява конкурентів у цьому секторі Олександра Савілова не засмучує, адже перевага їхньої компанії —в складанні страв, саме тому кожні три місяці у меню Salateira з'являється щось нове. Крім цього, аби не бути схожим на конкурентів, за словами Добруцької, в Salateirа взяли курс на постійне вдосконалення технологій на своїй кухні.

Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, в команді Salateirа не відмовляється від регіональної експансії найближчим часом ресторани мережі можуть з'явитись у найбільших містах України. Планують друзі і світову експансію в найбільші ділові центри світу — розпочинати планують з Об'єднаних Арабських Еміратів, після чого до 2020 року хочуть відкрити сотню ресторані, у тому числі в Гонконзі, Сингапурі, Лондоні и Нью-Йорку.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ
Розробки
Український бренд, речі якого творять модну революцію