Розробки
Вони не просто продають дивани через інтернет

Кого у 21-му столітті здивуєш продажем в інтернеті? А якщо продавати в мережі дивани? Саме цим і займається унікальний український стартап Pufetto.com.

Це інтернет-магазин з продажу диванів, ліжок, матраців та крісел. Основна його відмінність від інших інтернет-магазинів — це те, що на їхньому сайті можна побачити все і зразу: вибрати тканину, розмір, механізм, оглянути з усіх боків, обчислити ціну. Якщо все сподобалось, можна прийти в шоурум і доторкнутись та випробувати власноруч "сконструйований" диван.

Проект стартував влітку 2012-го. Проте починалось все далеко не з мільйонних продажів і захмарних рейтингів. Спершу творці Pufetto.com думали, що їхніми основними покупцями стануть столичні офісні працівники, які достатньо заробляють, звикли робити покупки в інтернеті і не люблять стояти в корках дорогою в супермакет.

Виконавчий директор Pufetto.com Володимир Беркович згадує, що за перший місяць вдалось продати лише шість диванів, а щоб виробництво було хоча б окупним, вже не говорячи про прибутковість, необхідно було продавати хоча б 20-25 диванів в місяць.

Наступні кілька місяців вони намагалися переробити стратегію продажів: змінили тексти на сайті, робили знижки, активніше рекламувались, проте тоді вдалось продавати в середньому лише 10 диванів на місяць.

Тоді творці стартапу вирішили просто переорієнтуватись на дешевші дивани і зробити так, щоб потенційний покупець розумів, що входить в ціну його майбутньої обновки. Бо диван — це річ, яку не купують щомісяця, а якщо вже вирішили, то, зазвичай зважено підходять до покупки.

На сайті з’явилась можливість приглянутись до різних механізмів, вибрати дешевшу чи дорожчу тканину, щоб покупці могли самі формувати прийнятну для них ціну.

Такі зміни принесли свої плоди.

«Вже в перший місяць виводу нових моделей ми продали 22 дивани, з них третина — в регіональні міста-мільйонери, де клієнти замовляли диван, навіть не бачачи його наживо», — ділиться власним досвідом успіху Володимир Беркович.

Загалом за перший рік роботи продажі становили 50 тисяч доларів на місяць, хоча тоді над стартапом працювало лише 20 людей і 5 українських меблевих фабрик.

На відміну від інших інтернет-сайтів, де часто доводиться купувати "кота у мішку", кожен, хто заходить на Pufetto.com, може пізніше прийти у шоурум та на власні очі вибрати диван до душі. На сьогодні такі шоуруми працюють в Києві, Харкові та Одесі, а на черзі відкриття у Дніпропетровську, Львові та Запоріжжі."Ми робимо на замовлення дивани, ліжка і матраци, які ви могли б купити у торгових центрах чи спеціалізованих магазинах, але, на відміну від інших, ми намагаємось створити краще співвідношення ціни та якості. І нам це вдається", — не приховує Богдан Козаченко.

Богдан зізнається, що з самого початку задумував цей бізнес під російський ринок: всі фабрики в Україні, а основний ринок збуту — в Росії. Проте після анексії Криму та початку російської агресії було прийняте рішення закрити шоурум у Москві.

Натомість навесні 2016-го замість Росії Pufetto.com вийшли на ринок Німеччини.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ