Розробки
"Вийти за 60 хвилин": нова розвага, яка накриває Україну та світ з головою

Останнім часом в Україні все популярнішими стають room escape games, більш відомі як квест-руми. Це інтелектуальна гра для команди від дво до чотирьох осіб, завданням яких є вибратись із замкненої кімнати за 60 хвилин. В Україні першовідкривачами стала компанія з чотирьох осіб, яка організувала проект "Замкнені" ("Взаперти"). Тепер же хлопці кажуть: у планах — захоплення світу.

Серед організаторів — програміст Віталій Безкровний. За його словами, він з друзями почав грати в автомобільні та пішохідні квести дев'ять років тому, а вже через два роки загорівся ідеєю не лише грати, а й створювати.

Одного разу один з співорганізаторів дізналася, що в Європі і Азії з'явився новий вид ігор — квест-кімнати. За словами Безкровного, ідея була настільки логічна, що друзі здивувались — як вони не додумались раніше до цього самотужки. Порахувавши витрати і потенційний прибуток, друзі вирішили — цей стартап якраз для них.

Перша кімната була створена на особисті заощадження організаторів — без допомоги спонсорів, інвестицій або грантів. Вже через півроку в "Замкнених" працювало два десятки осіб. Це були і досвідчені квестери, і люди, які пройшли квест-кімнату і були настільки вражені, що захотіли стати частиною проекту. Частина з них купила франшизи і відкриває нові квестові майданчики, частина допомагає працювати з уже готовими квестами.

В Україні всього за кілька місяців виникло багато quest- брендів, однак "Замкнені" змогли виділитися. За словами хлопців, вирватись вперед їм дозволили цікаві історії та різні інженерні розробки. Наприкінці 2015 року їм вдалось купити компанію, яка відкрилася буквально через два тижні після "Замкнених" та мала свої кімнати у кількох містах.

Як зазначає Безкровний, в середньому на створення квест-кімнати доводиться витратити від 3 до 6 місяців часу та 180-300 тисяч гривень — верхня межа залежить від фантазії авторів. У проекті уважно стежать —  елементи сценаріїв в квестах не повинні повторюватися.

Увесь реквізит організатори шукають самотужки — купують в інтернет-магазинах та на барахолках, замовляють спеціальні меблі  та металеві конструкції. "Замкнені" обладнують свої квест-кімнати спеціальними девайсами, шпигунськими штучками і різноманітними датчиками.

Організатори вважають, що кожен новий квест повинен бути краще, ніж попередній, адже для того, аби люди приходили знову, квест-кімната має вражати. Більшість гравців — це працюючі люди від 25 до 35 років, які шукають неформатних розваг. Як кажуть самі орагнізатори, зазвичай достатньо один раз спробувати — і все, оскільки квест — як наркотик.

Першу кімнату "Замкнені" відкрили в травні 2014 року в Києві. А вже у квітні 2016 року на їхньому рахунку — 42 кімнати у 5 містах України — Вінниці, Дніпропетровську, Львові, Києві та Харкові. У планах, як каже Безкровний — захоплення світу, яке вони розпочали з Польщі, де вже з'явилось дві кімнати українців.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ