Розробки
Українці створили сервіс, який дозволяє розпланувати подорож за кордон

TripMyDream – український туристичний сервіс, який дозволяє розпланувати подорож за кордон.

Нещодавно в Лозанні (Швейцарія) відбувся фінал міжнародних стартап-змагань Seedstars Summit 2016. Для участі в конкурсі щорічно відбирають по десять перспективних інноваційних проектів з різних галузей. Цього року перемога в номінації «Туризм» та приз у півмільйона доларів дісталися молодому українському стартапу - проекту TripMyDream, який створили 35-річний бізнесмен Андрій Буренок і 26-річний програміст Тарас Поліщук.

Андрій за освітою економіст, вчився в Чернігівському державному технологічному університеті. Після того, як у 2002 році здав сесію, відразу ж вирушив підкорювати столицю. Життя в столиці було нелегким: він знімав кімнати у бабусь, їв "мівіну", в громадському транспорті їздив "зайцем", виживав як міг і все таки пробився... Андрій працював в декількох компаніях, потім став топ-менеджером. Його напарник Тарас з самого дитинства захоплювався комп'ютерами, закінчив Київський технікум електронних приладів і університет "Україна" за спеціальністю комп'ютерні науки.

Андрій Буренок  познайомився із Тарасом в ті роки, коли був на керівній посаді в компанії, яка займалася дистрибуцією каналів Viasat. Тарас працював у цій же компанії на посаді менеджера проекту. Три роки тому вони вирішили зайнятися спільною справою. У той час Андрій дуже багато подорожував і став помічати безліч проблем, які дошкуляли туристам. Починаючи від пошуку вигідного туру і закінчуючи інформацією про країну, яку хотілося б відвідати, турист зустрічав численні труднощі та проблеми. Також була проблема з пошуком оренди авто. Наприклад, взяти машину на прокат в Дніпропетровську не є проблемою, але в інших, менших містах, оренда автомобіля може стати проблемою для туриста.

Саме тоді хлопці вирішили створити сервіс, який допоміг би вирішити всі проблеми туристів. Спочатку це більше нагадувало хобі. Андрій і Тарас ночами сиділи і обговорювали новий проект, а вже 1 січня 2013 року Андрій вирішив серйозно зайнятися подорожами.

Таке рішення Буренок прийняв після того, як з дружиною вирушив до Італії покататися на лижах. Звернувшись до фірми, яка займалася прокатом машин, Андрій дізнався, що для надання даної послуги, клієнт повинен мати при собі дві кредитки з чималою сумою грошей на рахунку. Після цього співробітники фірми сканують картку з обох сторін (виходить, що у фірми в користуванні залишається дублікат кредитної картки клієнта разом з CVV-кодами), такий факт став для Андрія повною несподіванкою. Однак на цьому несподіванки не закінчилися. У наданого авто була літня гума, це при тому, що він поїхав в гори, де машину почало сильно заносити.

В той же день, ввечері Андрій передзвонив Тарасу і розповів, що вирішив зайнятися туризмом, який завжди буде в тренді. Після цього і почав народжуватися веб-сайт, який повинен був допомогти мандрівникам і вирішити багато їхніх проблем.

Допомога даного сайту полягає в тому, що користувачі можуть вибрати найбільш вигідні варіанти авіаперельотів і готелів.

До того ж сайті можна вибрати тип поїздки, вказати дату початку і дату закінчення подорожі, також є можливість вказати приблизний бюджет, на який розраховує мандрівник.

Ресурс аналізує мільярди різних даних по заданих параметрах користувача і видає найвигідніші варіанти. Після цього користувач натискає на кнопку вподобаної пропозиції і купує квиток або бронює житло. Сервер нічого не продає, він працює як пошуковик, і найголовніше його завдання - допомогти людям зекономити гроші і час.

На етапі створення свого продукту хлопці зіштовхнулись з безліччю труднощів. Був час, коли їм доводилося засиджуватися до ранку випиваючи незліченну кількість кави, а вже о десятій годині того ж дня повертатися до роботи. Стартував проект завдяки двом партнерам - Андрію і Тарасу, зараз над TripMyDream працює приблизно 30 осіб.

Крім того, що турист може вибрати найбільш прийнятний варіант подорожі, він може скористатися великою кількістю іншої цінної інформації, яку пропонує сервер: це і довідник телефонів екстрених служб, і перелік пам'яток і музеїв в тих краях, куди планується подорож. Турист може знайти інформацію про безкоштовні екскурсії, про те, як найдешевше доїхати до аеропорту або готелю. При цьому, клієнт нічого не оплачує, сервіс абсолютно безкоштовний. Грошові кошти серверу оплачують компанії, за те, що туристи купують їх послуги через сайт TripMyDream. Проект стартував рік тому і за цей час загальний обсяг продажів склав 500 тис. доларів.

Поки сервіс розрахований в основному на українців, однак в майбутньому хлопці планують розширитися за кордон. Наразі ж вони працюють над оновленням, через три-чотири місяці сайт повністю зміниться: будуть використовуватися новітні технології, інтерфейс стане більш зручним, простим і зрозумілим. У планах - інтеграція сервісів оренди автомобілів, замовлення трансферів, екскурсій, інформаційної допомоги в процедурі оформлення віз.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ