Люди
Український художник Марчук увійшов до рейтингу 100 найвизначніших геніїв сучасності

Він народився у звичайному селі на Волині. А зараз входить у сотню найвизначніших геніїв сучасності, його картинами захоплюються у всьому світі, а творчий доробок митця налічує більш ніж 4 000 творів і понад 100 персональних виставок!

Марчук є засновником нових стилів у мистецтві. Він винайшов так званий пльонтанізм. Так цей стиль назвав сам художник, від слів «плести», «пльонтати», адже в його картинах перевлені тисячі дрібних деталей. Саме це створює дивовижний ефект 3D.

За часів СРСР Спілка художників офіційно не визнавала творчість Івана Марчука і так тривало аж до 1988 року. І це при тому, що він на той час мав понад 15 експозицій у різних містах колишнього СРСР. Однак з наближенням розвалу радянського союзу, його прийняли у члени Спілки художників України.

Зараз Марчук народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, почесний громадянин Тернополя. І це все на противагу минулому, коли його переслідували і не визнавали.

Третій президент України Віктор Ющенко пообіцяв побудувати однойменний музей на Андріївському узвозі у Києві, однак його досі не побудували. Проте музей художника є у його рідному селі.

Сьогодні картини Марчука вражають мистецтвознавців Європи, Америки, Австралії, йому пропонують виставлятися у найкращих залах світу,

У жовтні 2007 митець був включений до британського рейтингу «Сто геніїв сучасності», який формувала газета «The Daily Telegraph». Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії (до «Золотої гільдії» входить 51 художник з усього світу).

«Побудуйте стіну, як Китайська стіна. Від Львова до Києва. Там я вчився, а тут я знаходжусь і буду малювати. І буду довго жити, поки не домалюю її», – запевняє Іван Марчук.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ