Люди
Коли можна пишатися шкарпетками: сміливий український стартап

Складно повірити, що успішний бізнес можливо побудувати лише на виробництві шкарпеток. У нашій країні, де ставлення до цього елементу одягу виключно утилітарне, це дійсно видається неймовірним. Але подружжя Дмитра Прокопчука і Катерини Мельниченко вчасно зрозуміло хибність цієї ідеї.

Саме вони разом із колегою Надією Дрондіною створили компанію-виробника яскравих шкарпеток під назвою LoveMySocks, яка вже принесла свої дивіденди.

Із початком кризи в україно-російських стосунках Дмитро, який працював у Росії, зрозумів, що втратить свій заробіток. Тоді він вмовив дружину розпочати власну справу.

Подружжя, перебираючи різні варіанти, зрозуміло, що українці зовсім не вважають шкарпетки елементом одягу, за допомогою якого можна самовиражатися. Тож вибір підприємців зупинився саме на виробництві яскравих шкарпеток. Тим паче, що за дослідженням Дмитра, попит на цей товар в Україні є: наші співвітчизники змушені шукати цікаві рішення за кордоном.

Так з’явився стартап LoveMySocks. Його первинною метою було закріплення на ринку України. Надалі чекає вихід виробника до інших країн.

Команда Дмитра, Катерини та Надії вирішила займатися самотужки організаційними питаннями та дизайном — саме ж виробництво шкарпеток потрібно було передати фірмі-партнеру, що спеціалізується на цьому. У Європі в українських бізнесменів є реноме ненадійних. У цьому запевнилися у LoveMySocks: більшість їхніх партнерів не виконувала зобов’язань, пропускала всі терміни, не мала необхідного устаткування.

Зрештою, у Львові вдалося знайти підприємство, яке виготовлятиме продукцію. У січні ж 2015 року було запущено сайт онлайн-магазину LoveMySocks. Але першу пару бізнесмени продали лише в середині лютого. І покупець знайшовся на виставці, а не в мережі.

Зрештою участь у великій кількості виставок на початку 2015 року привернула увагу покупців до стартапу: про LoveMySocks знімали сюжети, писали, пропонували співпрацю. Навесні через онлайн-магазин компанія продавала 100-200 пар на місяць, влітку — 300, восени — 600. У грудні цей показник вже склав 800 пар.

Виставки й надалі приносили нові зв’язки та все більші продажі. LoveMySocks запропонували співпраці магазини одягу. Зрештою їхня продукція має з’явитися в одній відомій мережі супермаркетів по всій Україні. Бізнесмени також беруть участь у проектах співпраці із європейськими бізнес-асоціаціями та спеціальних програмах. Це також привабило до стартапу чимало клієнтів.

Поки підприємці скромно дивляться у майбутнє: їхнє основне завдання — не повторити помилки першого року у ставках на продукцію. Надалі ж вони чекають виходу на ринки Європи.

Але вже зараз проект LoveMySocks можна з упевненістю назвати успішним: те, як виросли масштаби роботи підприємства за рік дійсно вражає.

Так українці довели, що наполегливість та відсутність страху перед оригінальністю здатні підкорювати різні вершини.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ