Розробки
Як поєднати IT та вирощування полуниці: ефективне рішення двох українців

Українці вже почали звикати до думки, що головний економічний потенціал їхньої країни прихований в аграрному бізнесі та у сфері розробок програмного забезпечення (IT). Але навряд хтось всерйоз замислювався над тим, що ці дві галузі можна ефективно поєднати.

Проект Володимира та Олексія Петренків — батька та сина — із Київської області доводить, що використання знань з IT в агровиробництві дає вражаючі результати.

Інженера Володимира Петренка привабила ідея продажу полуниці. Коли традиційний «земляний» метод вирощування ягоди приніс більше витрат, ніж вигоди, чоловік вирішив переглянути технологію. Захворювання рослин, задіяні кошти, температурні коливання — усе це потребувало вирішення.

Вивчивши іноземний досвід і застосувавши власні інженерські знання, Володимир створив «каркасні теплиці» для цілорічного вирощування полуниці. У результаті вийшла мініферма, що має площу лише 3 квадратних метри, автоматичну терморегуляцію та полив. Відтепер ягоди можна вирощувати будь-де і будь-коли.

Результати, напевне, вразили самого розробника. Спорудження однієї такої теплиці коштує 8000 гривень. Із 3 квадратних метрів за цикл цвітіння можна зібрати 66 кілограмів ягід. Таким чином, інвестиція здатна себе окупити лише за півтора роки. І це в країні, де в холодні пори року абсолютно всю полуницю ввозять з-за кордону.

Але досконалість не має меж. Замість того, аби лише нарощувати кількість подібних мініферм, розробники вирішили вдосконалити роботу комплексу в принципі. Саме на цьому етапі до проекту підключився син Володимира Петренка Олексій.

Спеціалізуючись в інженерній справі та розробці програмного забезпечення, чоловік вирішив значно поліпшити виробництво полуниці за допомогою IT-технологій. Відтак Олексій Петренко став автором стартапу UAberry. В його основі лежить програма, яка керує процесом вирощування і аналізує його.

Участь людини у роботі мініферми стала мінімальною. А постійне відслідковування даних дозволило щоразу зменшувати витрати та отримувати кращий врожай.

UAberry — програма, яка зробить маленькі фермерські ініціативи прибутковими та приємними. Із командою програмістів Олексій також розробив «аграрний застосунок» для Android. У майбутньому сміливі розробники не збираються обмежуватися лише полуницею: подібні програми можна створювати для вирощування будь-яких рослин.

UAberry набагато дешевша за іноземні аналоги. Зараз її виготовляють виключно для «аграрних любителів» і дрібних бізнесменів. Але команда під головуванням Олексія Петренка збирає кошти, аби зробити свій проект цікавим для промислових виробництв полуниці та інших рослин.

Проект UAberry, породжений зусиллями Володимира та Олексія Петренків, кинув виклик іноземним конкурентам, запропонувавши абсолютно новий підхід в аграрному бізнесі.

Українці довели, що серйозний потенціал, помножений на сміливі рішення, дає вражаючі результати.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ