Люди
Як свій шлях до визнання торував "Найвпливовіший українець у світі"

Богдана Гаврилишина називають найвпливовішим українцем у світі. Він може організувати зустріч провідних світових економістів. Також його називають хрещеним батьком світового економічного форуму в Давосі.

До його думки дослухаються президенти і прем'єр -міністри. При цьому, він завжди вітається так: "Богдан Гаврилишин, українець".

Гаврилишин народився у невеличкому селі Тернопільської області. Під час Другої світової війни потрапив до табору біженців у Німеччині, а звідти перебрався до Канади.

На яку роботу можна розраховувати, якщо ти не знаєш мови й не маєш освіти? Хлопець працював лісорубом: багатьох і така робота влаштовувала.

Натомість Гаврилишин не став миритися із таким станом речей, знайшов словник і щодня вивчав по 20 слів. Щоб заробити, викладав англійську своїм співробітникам. Надалі він зібрав документи і вступив до університету Торонто. Тоді про нього навіть сенсаційно написала канадська преса: повоєнному емігранту вдалося скласти вступні іспити.

Після навчання Гаврилишина неможливо було стримати: у Женеві він викладав курс з економічного розвитку, а його студентами були майбутні директори корпорацій з усього світу. За кілька років він уже став керівником цього інституту.

Коли Інституту виповнилось 25 років, Гаврилишин вирішив, що варто було б гучно відсвяткувати ювілей. Запросили топ-економістів і колишніх студентів, які й самі тепер були провідними експертами. Зустріч була настільки вдалою, що її ще довго обговорювали , а за декілька років почали проводити регулярно, але на ще вищому рівні. Так зародився всесвітньо відомий форум у Давосі.

Компанії General Electric та IBM запрошували українця проводити семінари для керівників найвищої ланки.

В Аргентині Гаврилишина вважають людиною, яка змінила долю країни: 1982 року він переконав авторитарний режим провести вибори та передати владу цивільним.

Коли Україна здобула незалежність, Богдан Гаврилишин дав згоду стати радником президента Кравчука, потім — прем'єр-міністрів.

Зараз йому 89 років. Усім своїм досвідом він намагається поділитися із молодими людьми й незмінно радить: "Усе в житті починайте з мрії, а не плану". І ще: "Мисліть глобально, а дійте локально. Тоді й у вас усе вийде".

До речі, Гаврилишин, як один із кращих економічних еспертів світу переконує: в України все буде добре.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ