Люди
Оксана Новікова — втілення реформованої успішної України

На жаль, російська агресія проти України змусила мільйони людей із Криму, Донецької та Луганської областей залишити власні домівки. На щастя, дедалі частіше ми зустрічаємо нові й нові історії успіху людей з окупованого півострова та Сходу України. Однією із таких є Оксана Новікова.

Уродженка Сімферополя, Оксана Новікова була серед тих, хто взимку 2013-2014 років виходив на кримський Євромайдан. Навесні, коли російські війська блокували українські частини, чи не єдиною підтримкою для наших воїнів були візити громадських активістів. Оксана Новікова очолювали такі акції у Сімферополі.

Із початком російської окупації перебування у рідному Криму для Оксани стало неможливим. Активістка поїхала до Львова, у якому свого часу закінчила Український католицький університет.

Столиця Галичини навесні 2014 року прийняла чимало кримчан. Незважаючи на увагу медіа до цього явища, переселенці мали величезні проблеми на новому місці життя. Оксана Новікова ініціювала створення громадської організації «Кримська хвиля». Об’єднання допомагало всім, хто приїхав до Львова з окупованої території: пошук роботи, консультації щодо початку бізнесу, психологічна адаптація…

Допомагаючи своїм землякам у початку власної справи, Оксана дедалі більше розчаровувалася: адміністративна система після Євромайдану мало зазнала змін. Будь-хто, хто мав сили та ресурси для відкриття бізнесу, наштовхувався на систему дозволів, перевірок, хабарів. Активістка вимагала пільг для бізнесменів-переселенців, зверталася до влади із проектами та пропозиціями. Але зрушити систему із місця Оксані Новіковій не вдалося.

Відповіддю на розпачливу ситуацію стало рішення розпочати власну справу. 2015 року в Оксани Новікової та її сестри Світлани Лопатіної виникла ідея відкрити заклад харчування із кримськотатарською кухнею.

Відтак у Львові з’явилося кафе-пекарня «Кримська перепічка». Власниця поки не говорить про прибутки, але постійно зазначає, що дві третини усіх, хто приїхав до Львова із Криму чи Сходу України знайшли роботу.

На думку Оксани Новікової, свого часу переселенці здатні спричинити справжній економічний бум.

Сама ж кримська активістка є втіленням реформованої успішної України, яка крізь втрату свого дому, окупацію, спротив системи завдяки наполегливості будує свій щасливий побут.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ