Те, що він робить — скромно називає першими українськими скейт-тапками. Хоча насправді хлопець із Вінниччини виготовляє перші вітчизняні скейтерські кросівки.
Знайомтесь, Антон Долінський. Півжиття працював з жіночим одягом, поки не зрозумів, що його тягне робити щось справді унікальне.
Так з'явився бренд Duck Side. Це марка одягу, взуття і спорядження для тих, хто не уявляє свого життя без скейта чи сноуборда.
Перші фірмові скейтерські кросівки марки Duck Side презентували влітку 2014-го. Вони існували лише в одному екземплярі і коштували приблизно 300 доларів.
До запуску у виробництво хлопець пошив чотири екземпляри, протестував їх і лише згодом випустив перші 30 пар власних кросівок у трьох кольорах — сині, чорні та руді.
На відміну від звичайних кросівок, скейтерські повинні бути зносостійкими, тому замість тканини використовують замшу, зміцнюють носок і п'ятку. Візуально їх теж легко відрізнити від звичайного спортивного взуття — у скейтерських кросівок повністю рівна підошва.
Своє перше взуття хлопець пошив у 15 років, зробивши з них своєрідну підробку популярних кедів Converse.
"Взяв звичайні китайські кеди, чорну тканину, дошив верхівку, пробив металеві люверси, вишив лейбу — теж зірку. Але слово Converse замінив на Dolinas. Як результат — вся наша банда ходила в "долінасах", — згадує він.
Дизайнер зізнається, що з самого початку йому не цікаво було робити неякісний ширпотреб — йому хотілось робити недороге, проте якісне взуття.
"Я перепробував багато кросівок. Якось розбирав свої старі скейтерські кросівки і зрозумів, що навіть пристойні бренди економлять. Я ж поставив собі мету і жорсткі рамки — зробити недороге, але якісне скейтерське взуття. Наприклад, підкладку ми ставимо на весь кросівок", — пояснює Антон.
Взуття Duck Side унікальне в своєму роді, оскільки виготовляється винятково з українських матеріалів. Все: від поліуретанової підошви до устілки і шнурівок — вітчизняного виробництва.
Проте технологічний процес створення одного кросівка є достатньо тривалим і складним: кілька годин його шиють, потім півдня затягують і пізніше ще три дні відстоюють.