Киянин Денис Охріменко – засновник та ідейний натхненник компанії Ugears – декілька років плекав ідею створення механізмів, які будь-хто міг би скласти сам. За задумом винахідника, механізми повинні були рухатись, та коли почав втілювати в життя, довелося повністю переосмислювати дизайн кожної моделі.
Перші зразки пробував робити з картону, але цей матеріал швидко зношувався. Тестував й інші матеріали: ламель, пінокартон, полістирол, акрил – кожен виявив свої вади. Тож зупинився на фанері. Тоді на світ з’явилася механічна шкатулка.
Та поки пазли не потрапили на виставки, великих продажів не було. Денис ходив на Андріївський узвіз, пропонував реалізаторам свої моделі, але ніхто особливо не зацікавився, тому він сам вирішив спробувати продати і… продав все що мав за декілька годин! Згодом ходив на конференції, представляв свої механізми, аж поки на Startup.ua не познайомився з Геннадієм Шестаком, директором видавництва “Егмонт Україна”. Таким чином у липні 2014 була створена компанія “Ukrainian Gears”.
Спершу весь цикл виробництва Денис Охріменко виконував сам, сьогодні ж над створенням дерев’яних трамвайчиків, паровозів із залізничними платформами та рельсами, автомобілів, карет, тракторів, театрів, сейфів, таймерів, шкатулок та силомірів вже працюють близько 25 людей. Завдяки виставці Made in Ukraine, що відбулась восени 2015 року, ще більше людей познайомилось з продукцією “Ukrainian Gears” і продажі дивовижних пазлів значно зросли. Бізнесмени запустили інтернет-магазин, потім завоювали прихильність серед Facebook-спільноти.
Та справжній успіх прийшов на початку зими 2015-го, після виходу українського проекту на американську платформу зі збору коштів на цікаві ідеї та інновації - Kickstarter. Охріменко і Шестак планували залучити на розширення виробництва 20 тисяч доларів, однак необхідна сума була зібрана за день! Ugears (до слова компанія зазнала ребрендінгу саме задля представлення на американському майданчику) став одним з найуспішніших стартапів на Kickstarter’і у 2015 році, назбиравши за місяць 406 тисяч доларів, тобто суму в 20 разів більшу за необхідну!
Про незвичайні стімпанкові механізми довідались люди з багатьох країн світу, наразі вироби української компанії можна придбати у Польщі, Німеччині, Франції, Іспанії, Сербії, Чехії, у Штатах та в Англії. Дуже зацікавились конструкторами в Тайвані, Японії та Китаї. Адже механічні пазли збираються без застосування клею, для цього також не потрібні спеціальні інструменти чи володіння професійними навичками. Деталі конструктора виготовляються з екологічно чистих природних матеріалів, а простота його окремих елементів робить його ще більш захоплюючим. Так, наприклад, в якості осей для шестерень застосовуються звичайні зубочистки, а для приводів – канцелярські гумки. Коли збірку завершено, виріб можна запустити: транспорт їздить (причому може робити це в різних швидкісних режимах), двигун працює, а таймер відраховує час. Але головне – що все це відбувається дуже ефектно: шестерінки, що рухаються, виглядають заворожуюче.
Іграшки-головоломки Ugears розраховані, в першу чергу, на людей віком близько 25-50 років, однак, вони також користуються великим попитом і серед дітей.
Компанія невпинно росте та розширяється (продажі зросли до 8 000 механізмів в місяць), патентує та сертифікує свої моделі згідно міжнародних стандартів якості. Наприклад, один з придуманих командою Ugears способів з'єднання всередині шестерень отримав міжнародний патент – у цього винаходу немає аналогів в світі. І хоча розробка одного механізму може тривати до року часу, хлопці вже мають ще близько ста ідей що можна перетворити у скелетон (відкритий механізм) та заставити рухатись. До того ж, плануються окремі лінійки для жінок та дітей.
Найвища ж мета Дениса Охріменка – зробити Україну відомою завдяки унікальним брендам та впізнаваною у всьому світі.