Люди
Українець, чиї комп'ютерні ігри підкорили світ

IT-сектор - одна із візитних карток нової України. Українські програмісти здобули собі хорошу славу у світі, а проекти, які розробляли наші співвітчизники, принесли їм сотні мільйонів доларів. І сфера комп'ютерних ігор — не виняток. Найвідомішою українською компанією-розробником відеоігор є GSC Game World, створена Сергієм Григоровичем у Києві в 1995 році.

Народився Григоришин у 1978 році в Києві. Перші бізнес-схеми у хлопця з'явились ще у дитинстві: батьки, аби врятувати гроші від знецінення, придбали комп'ютер, а сам Сергій, шукаючи нові ігри (які тоді ще випускали на дискетах), зрозумів — на цьому можна заробити. За його спогадами, він позичив 200 рублів у свого друга, які тому подарували на день народження, доклав трохи своїх заощаджень та придбав чисті дискети, на які записав свої ігри. За один день на радіоринку йому вдалось "відбити" 350 рублів. Перші суттєві гроші, за словами Григоришина, він заробив також доволі випадково — хлопець переклав англомовне озвучення відомої гри Duke Nukem та запропонував переклад найбільшій російській піратській студії, які видали цю гру з його озвучкою. Так Григоришин заробив 1200 доларів.

Після цього юнак вирішив вийти на новий рівень, і у 16 років зареєстрував повноцінну компанію — GSC Game World. Спочатку вони займались локалізацією західних ігор російською мовою, орієнтуючись на ринок СНД. Однак криза 1998-99 років підштовхнула до "перепрофілювання" — компанія розпочала роботу над власними проектами, які, до того ж, були зорієнтовані і на західний ринок. Компанія спробувала отримати контракт на розробку нової гри Warcraft 3, однак американські власники їм відмовили.

Однак ідеї, які хлопці вже підготували, не пропали — їх було використано у власній грі "Козаки: Європейські війни", яка побачила світ у 2001 році стала першою грою із популярної серії. Користувачі високо оцінили гру, а відомі журнали ставили їй від 7до 9 балів за 10-бальною шкалою її якісний дизайн та розгалужену мережу технологій, яка давала можливість гравцям обирати різні варіанти розвитку. Загалом у серії "Козаки" вийшло дві повноцінні версії та 3 доповнення, а у 2016 році на ринок вийде "Козаки 3".

Однак не лише стратегіями відома компанія — візитною карткою GSC Game World вважають серію ігор під назвою "S.T.A.L.K.E.R." — постапокаліптичний шутер від першої особи. На вихід першої части фанати чекали довгих 6 років, а загалом світ побачили три частини гри про Чорнобильську зону після нового вибуху, який, відповідно до сюжету гри, трапився у 2006 році. Про популярність гри свідчать такі цифри: у перші півтора року після виходу першої частини трилогії було продано понад 2 мільйони примірників. Шалений успіх гри підштовхнув до ширшого використання бренду "S.T.A.L.K.E.R.": створюється однойменна серія книжок, аксесуарів та лінії одягу, а сама компанія підготувала ще дві частини гри.

Що цікаво, сам Григорович після закінчення школи вступив на радіотехнічний факультет КПІ, однак кинув навчання вже за півроку, а згодом така ж історія повторилась і в Міжнародному науково-технічному університеті. У 2008 році отримав премію в номінації «Досягнення всього життя» в загальнонаціональній церемонії «Гордість країни-2008», а у 2010 році переміг у номінації «Новаторські ідеї бізнесу» в конкурсі "Підприємець року"

Під час роботи над новим проектом — S.T.A.L.K.E.R. 2 — Григорович вирішив розпустити команду. Це трапилось у 2011 році, однак простій тривав недовго — у грудні 2014 було оголошено про відновлення роботи компанії. І фанати вже з нетерпінням очікують на новинки.

  • Поділитись у соцмережах

Люди
Історія української кіберспортивної організації, рекорди якої занесені до Книги рекордів Гінеса
Місця
Швидко, смачно та корисно для здоров'я: рецепт для світу від українців
Розробки
Українська сімейна майстерня, яка створює казку для дітей
Люди
Як скандальний українець спокушав найвідоміших жінок Франції
Люди
Як Довженко став сенсацією у світовому кінематографі
Люди
«Pizza Veterano» – тут готують найсмачнішу піцу воїни АТО
Розробки
Як українці зробили революцію на ринку товарів для домашніх тварин
Люди
Як дівчина з Бердянська підкорила Голлівуд
Люди
Історія успішного українця, який в 20 років став доларовим мільйонером
Люди
Легенда оперної сцени: як Крушельницька підкорила світ